آموزشگاه شبکه و امنیت ایفل

اولین آموزشگاه تضمین کننده اشتغال دانشجویان در ایران

ایفل نت

دوره MCSE

دوره MCSE شامل چه سرفصل‌هایی است؟ تفاوت دوره MCSE و MCSA چیست؟ چه مدارکی برای دوره MCSE وجود دارد؟ آیا دوره MCSE به صورت عملی برگزار می‌شود؟ دوره مایکروسافت چه ویژگی‌هایی دارد؟ در این مطلب به این سوال‌ها و سوال‌های بیشتر درباره دوره MCSE پاسخ داده‌ایم.

شاید به جرات بتوان گفت که ردپای مایکروسافت در همه جای شبکه و سازمان حضور دارد. شما هیچ سازمانی را پیدا نمی‌کنید که کامپیوتر یا سرور ویندوزی نداشته باشد. مدیریت و عیب‌یابی شبکه‌های مایکروسافتی دانشی است که  مهندسان شبکه در دوره MCSE یاد می‌گیرند.


ویژگی‌های دوره MCSE


MCSEمخفف Microsoft Certified Solution Expert است. کسی که مدرک MCSE دارد می‌تواند تمام سرویس‌های ویندوز سرور را پیکربندی، اجرا و عیب‌یابی کند. طول دوره MCSE در آموزشگاه ایفل، 160 ساعت است که شاید پرمحتواترین دوره شبکه‌ای باشد که مهندسان شبکه می‌گذرانند.

دوره MCSE از 4 دوره تشکیل شده که با Exam Code های مختلفی تعریف می‌شوند.

Exam Code 70-740: Installation, Storage; and Compute with Windows Server 2022

Exam Code 70-741: Networking with Windows Sever 2022

Exam Code 70-742: Identity with Windows Server 2022

Exam Code 70-743: Upgrading Your skills

دوره MCSE

مدت هرکدام از این Exam Code ها 40 ساعت است و پایان هر 40 ساعت یک آزمون برگزار می‌شود. آزمون 740-70 و 741-70 به صورت تستی و به زبان انگلیسی و دو آزمون بعدی به صورت عملی و لابراتوار برگزار می‌شود.

دوره MCSE به صورت کاملا عملی برگزار می‌شود و دانشجویان هر جلسه باید مبحث آن جلسه را به صورت عملی تمرین کنند.


دوره آنلاینMCSE


در آموزشگاه ایفل، دوره آنلاین MCSE هم همزمان با دوره حضوری MCSE برگزار می‌شود.

دانشجویان دوره غیر حضوری MCSE (اگر در تهران زندگی می‌کنند) می‌توانند با هماهنگی قبلی، از سیستم‌های آموزشگاه برای تمرین عملی استفاده کنند. همچنین این دانشجویان می‌توانند تا سه جلسه در کلاس MCSE، به صورت حضوری شرکت کنند.


تفاوت دوره MCSE و MCSA


یکی از سوالاتی که ذهن دانشجویان را موقع ثبت‌نام دوره‌های شبکه مشغول می‌کند، تفاوت دوره‌های MCSE و MCSA است.

MCSA مخفف Microsoft Certified Solution Associate است. اگر مهندس شبکه‌ای فقط یه Exam Code از چهار Exam Code بالا را بگذراند، می‌تواند مدرک MCSA دریافت کند.


سرفصل‌های دوره MCSE


در آموزشگاه ایفل حدود 20 مبحث کاربردی دیگر در حوزه مایکروسافت، علاوه بر سرفصل‌های استاندارد تدریس می‌شود.

بررسی کامل جزییات سرفصل های دوره MCSE


نقشه راه دوره MCSE


پیش‌نیاز دوره MCSE، دوره+Network است.


پیش‌نیاز دوره MCSE

مدارک MCSE


با توجه به اینکه سازما‌ن‌ها هنگام استخدام کارجویان انتظار دارند که آن‌ها به مهارت‌های MCSE مسلط باشند، در آموزشگاه ایفل، دوره MCSE وMCSA از هم جدا نیستند و در قالب یک دوره جامع MCSE برگزار می‌شوند که دانش‌آموخته این دوره می‌تواند هر دو مدرک را دریافت کند.

مدرک آموزشگاه


دانش آموختگان پس از شرکت در آزمون MCSE و کسب نمره قبولی، می‌توانند مدرک شورای عالی انفورماتیک را از آموزشگاه ایفل دریافت کنند.

نمونه مدرک mcse

مدرک فنی‌حرفه‌ای


آموزشگاه شبکه و امنیت ایفل دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای کل کشور است و علاقمندان می‌توانند از طریق معرفی آموزشگاه، در آزمون‌های تئوری و عملی سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کنند و مدرک قابل ترجمه MCSA را از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت کنند.

نمونه مدرک فنی حرفه ای MCSE

مدرک بین‌المللی


کسانی که می‌خواهند مدرک بین‌المللی MCSE را از تست‌سنترهای شرکت مایکروسافت دریافت کنند، می‌توانند با هماهنگی دپارتمان آموزش و دریافت مشاوره، در آزمون بین‌المللی MCSE شرکت کرده و مدرک بین‌المللی دریافت کنند.

نمونه مدرک بین‌المللی MCSE

مروری بر مباحث دوره MCSE


ثبت‌نام در دوره MCSE

برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام دوره MCSE با دپارتمان آموزش تماس بگیرید: 02188942820

درپایان

معمولا توصیه می‌شود که دانشجویان دوره MCSE و CCNA را همزمان بگذرانند تا در زمان صرفه‌جویی کنند و مدیریت شبکه‌های داخلی و هم دانش برقراری ارتباط بین شعب شرکت‌ها را به دست بیاورند.