ایفل نت

مرکز تخصصی آموزش شبکه و برنامه نویسی

ایفل نت

دوره CCNA

یکی از پرطرفدارترین دوره های فنی شرکت سیسکو، دوره CCNA می باشد. در این مطلب به طور خلاصه به هرآنچه که باید در مورد این دوره پرطرفدار بدانید پرداخته ایم.

شرکت Cisco بزرگترین و معتبرترین شرکت تولید تجهیزات حرفه ای شبکه و ارتباطات در سراسر جهان می باشد.

این شرکت برای متخصصینی که توانایی کار با تجهیزات Cisco را دارند، در سه سطح اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و صدور گواهینامه های فنی می نماید.

اولین مدرک معتبر شرکت سیسکو که در بازار کار شبکه (چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور) بسیار پرطرفدار است، (Cisco Certified Network Associate)  CCNA نام دارد.

گذراندن دوره CCNA قدم اول ورود به دنیای بزرگ و جذاب سیسکو و همچنین ورود به دنیای Network می باشد.

دوره CCNA شامل مفاهیم ابتدایی در مورد شبکه های محلی و خارجی (WAN و LAN ) و نحوه پیکربندی و راه اندازی تجهیزات سیسکو از قبیل روترها و سوییچ ها می باشد.

در ساختار آموزشی سیسکو بیش از 10 گرایش فنی در حوزه های مختلف جهت آموزش و کار وجود دارد که بعضی از آن ها عبارتند از:

CCNA Routing & Switching

CCNA Security

CCNA Voice

CCNA Wireless

CCNA Design

...

که هرکدام از این گرایش ها را می توان تا بالاترین سطح آموزشی سیسکو ادامه داد. سطوح آموزشی سیسکو عبارتند از:

  1.  سطح Associate یا ابتدایی یا همان کارشناسی سیسکو
  2.  سطح Professional یا حرفه ای یا همان کارشناسی ارشد سیسکو
  3.  سطح Expert یا خبره یا همان دکتری سیسکو
هر کدام از این گرایش ها یک دوره CCNA مخصوص به خود را دارند که به عنوان پیش نیاز برای ورود به سطوح Professional و Expert باید گذرانده شود و پیش نیاز همه CCNA ها، دوره CCNA Routing & Switching می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که براساس آخرین اخبار سیسکو، از 24 فوریه سال 2020، کلیه CCNA های گرایش های مختلف حذف گردیده و قرار است تنها یک دوره CCNA، پیش نیاز کلیه دوره های سطوح Professional یاشد که با کد آزمون 301-200 از همان تاریخ در همه جای دنیا قابل قبول است.

دانشجویان پس از گذراندن دوره CCNA قادر به طراحی و پیکربندی شبکه های مبتنی بر تجهیزات سیسکو و عیب یابی این شبکه ها و تجهیزات تا مقیاس متوسط می باشند.

این دوره برای دانشجویان و افرادی مناسب است که قصد ورود به دنیای شبکه های کامپیوتری و همچنین دنیای سیسکو را داشته و می خواهند از این طریق کسب درآمد کنند. طبق  آخرین آمارها در سایت Global Knowledge افراد با مدرک دوره CCNA در سال حدود 80 هزار دلار درآمد دارند.

آموزشگاه شبکه و امنیت ایفل اشتغال به کار دانشجویان خود که دوره CCNA و دوره MCSE را با نمرات عالی بگذرانند را نهایتا تا 6 ماه پس از اتمام دوره تضمین می نماید.

آموزشگاه شبکه و امنیت ایفل دوره CCNA را به صورت کاملا عملی و با استفاده از تجهیزات به روز و اساتید مجرب در 55 ساعت برگزار می نماید.


محیط آموزشی ایفل نت دوره CEH

ایفل نت : آموزشگاه تخصصی شبکه