آموزشگاه شبکه و امنیت ایفل

نخستین آموزشگاه تضمین کننده اشتغال دانشجویان در ایران

ایفل نت

1)     چطور میتوان به دنیای شبکه وارد شد؟

ü     برای ورود به دنیای شبکه، یک دوره بین المللی به نام Network+ تدوین شده است که علاقه مندان ورود به عرصه شبکه با گذراندن آن می توانند مجوز ورود به دنیای شبکه را پیدا نمایند. در این دوره مفاهیم پایه ای شبکه های کامپیوتری و همچنین نقشه راه (Road Map) فیلدهای مختلف شبکه به طور کامل بررسی شده و هنرجو با توجه به علائق خود می تواند مسیر شغلی خود را انتخاب نموده و با توجه به آن دوره های مورد علاقه خود را بگذراند.

 

2)     آیا گذراندن دوره Network+ برای دانشجویان IT، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار و یا علوم کامپیوتر الزامیست؟

ü     توصیه بر این است که هنرجو در درجه اول دوره Network+ را بگذراند. ولی چنانچه دانشجویان رشته های مرتبط با کامپیوتر، درس شبکه های کامپیوتری، خصوصا آزمایشگاه شبکه های کامپیوتری را خوب و قوی پشت سر گذاشته باشند، میتوانند بدون گذراند دوره Network+، به عرصه شبکه وارد شده و دوره های مورد نظر خود را بگذرانند.

 

3)     بازار کار شبکه در داخل و خارج از کشور چگونه است؟

ü     خوشبختانه با رشد روز افزون فناوری اطلاعات و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در بین مردم، خصوصا شبکه های اجتماعی، و محبوبیت بسیار بالای آنها، برای شبکه کاران همیشه تقاضای شغلی وجود دارد و نیاز به نیروی متخصص چه در داخل و چه در خارج هر روز بیشتر و بیشتر احساس می شود. تقاضای نیروی کار در بخش امنیت همیشه بیشتر بوده و درآمدهای بسیار بالاتری نیز برای متخصصین این بخش تعریف شده است. افراد دارای تجربه کاری و دارای مدارک بین المللی در زمینه شبکه، علاوه بر اینکه در داخل کشور از درآمد و امنیت شغلی بسیار خوبی برخوردار هستند، در خارج از کشور نیز می توانند با ویزای کار با درآمد پایه 60,000 دلار در سال در هر کجای دنیا مشغول کار شوند. همچنین داشتن مدارک MCSE مایکروسافت و CCNP سیسکو، برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، 10 امتیاز به حساب می آید و معادل دو سال سابقه کار تلقی می گردد.

 

4)     دوره های سیسکو و مایکروسافت چه تفاوتی با هم دارند؟ و اینکه کدام را اول بگذرانیم بهتر است؟

ü     دوره های سیسکو مربوط به شرکت سیسکو بوده و در سه سطح CCNA، CCNP و CCIE تدریس می گردند. در دوره های سیسکو کار کردن با تجهیزاتی مثل سوییچ ها، روترها، فایروال ها، IP Phoneها و... به صورت کاملا حرفه ای، تدریس می گردد. به طوری که کاربران بعد از اتمام دوره می تواند با تجهیزات فوق، هم در سطح شبکه های محلی (LAN) و هم در سطح شبکه های گسترده (WAN) کار کرده و این شبکه ها را پیکربندی نمایند.

ü     دوره های مایکروسافت همانطور از نام آن برمی آید مربوط به شرکت مایکروسافت بوده و دورهای اصلی آن در دو سطح MCSA و MCSE برگزار می گردد. در این دوره ها، کابران پیکربندی "سیستم عامل سرور" مایکروسافت را به طور کامل فرا خواند گرفت و سرورهای مختلفی مثل DNS Server، DHCP Server، File Server، NAT Server، VPN Server، WSUS Server، WDS Server و... را به طور کامل پیکربندی خواهند نمود.

 

5)     تفاوت دوره های MCSA و MCSE در چیست؟

ü     دوره MCSE همان سطح پیشرفته تر دوره MCSA میباشد. کسانی که دوره های زیر را می گذرانند، موفق به کسب مدرک MCSA می گردند:

-  Installing and Configuring Windows Server 2012 (Exam Code: 70-410)

-  Administering Windows Server 2012 (Exam Code: 70-411)

-  Configuring Advanced Windows Server 2012 Services (Exam Code: 70-412)

 

ü     همچنین کسانی که دوره های زیر را می گذرانند، موفق به کسب مدرک MCSE می گردند:

-  Designing and Implementing a Server Infrastructure (Exam Code: 70-413)

-  Implementing and Advanced Server Infrastructure (Exam Code: 70-414)

 

6)      تفاوت دوره های MCITP و MCSE در چیست؟

ü     در دوره MCITP کار با سرور 2008 مایکروسافت آموزش داده می شود و در دوره MCSE کار با سرور 2012 مایکروسافت آموزش داده می شود.

 

7)      پیشنیاز دوره های هک و امنیت و همچنین مجازی سازی چیست؟

ü     برای گذراندن این دوره ها می بایست دانشجو با اصول و پیکربندی ها و تجهیزات اصلی شبکه به طور کامل آشنا باشد، لذا توصیه می گردد که قبل از شروع دوره های هک و امنیت، حداقل دوره های MCSE مایکروسافت و همچنین CCNA سیسکو را دانشجو گذرانده باشد. ولی به طور کلی هر قدر اطلاعات و دانش کاربر در مورد شبکه بیشتر باشد، در دوره های هک و امنیت قوی تر عمل می کند.

 

8)     مزیت رقابتی آموزشگاه ایفل با سایر آموزشگاه ها در چیست؟

ü     آموزشگاه ایفل به واسطه انجام خدمات مشاوره ای و انجام پروژه برای شرکت ها و سازمان های مختلف و نفوذ در این سازمان ها و شرکت ها و همچنین بهره گیری از اساتید بسیار قوی و صاحب نظر در این زمینه و آموزش رزومه نویسی و آموزش شرکت در مصاحبه های شغلی در حین گذارندن دوره های آموزشی، برای کسانی که دوره های CCNA و MCSE را به طور کامل در ایفل می گذرانند و خواهان اشتغال در این حوزه هستند، "تضمین شغلی" می دهد که از روز شروع کلاس ها تا نهایتا 6 ماه پس از اتمام دوره های خود، مشغول به کار شوند.

ü     همچنین در آموزشگاه ایفل، علاوه بر بهره گیری از اساتید با سابقه کار قوی و دارای مدارک بین المللی و دارای قدرت تفهیم بالا، از تجهیزات و لابراتوارهای کامل جهت تدریس استفاده می شود و همچنین کامپیوترهای با سرعت بالا و با RAM حداقل 8 GB مورد استفاده قرار می گیرد.

 

9)     آیا کلاس های شبکه در ایفل به صورت تئوری تدریس می شوند یا عملی؟

ü     کلیه کلاس های شبکه به صورت کاملا عملی و مبتنی بر لابراتوار بوده و پس از تدریس مفاهیم  توسط اساتید مربوطه، کلیه مفاهیم به صورت عملی و روی تجهیزات واقعی توسط دانشجو اجرا خواهد شود و نتیجه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

10)  اساتید آموزشگاه ایفل بر چه اساسی انتخاب شده اند؟

ü     آموزشگاه ایفل تنها از اساتیدی استفاده می کند که حداقل 7 سال سابقه کار تخصصی در این حوزه داشته و دارای مدارک بین المللی در این زمینه بوده باشند و از شیوه تدریس منحصر به فرد مبتنی بر یادگیری که مختص آموزشگاه ایفل است استفاده نمایند.

 

11)  آیا امکان برگزاری دوره ها در خارج از ایفل نت برای سازمان ها وجود دارد؟

ü     در صورتی که در سازمان مورد نظر امکانات و تجهیزات کافی برای تدریس دوره مورد نظر وجود داشته باشد، به طوری که به کیفیت آموزش لطمه ای وارد نشود، دوره های مورد نظر در سازمان یا ارگان مورد نظر برگزار خواهد شد. ولی غیر اینصورت، دوره مورد نظر فقط در محل آموزشگاه ایفل برگزار خواهد شد.

 

12)  دوره های Boot Camp چه دوره هایی هستند و چه تفاوتی با دوره های عادی دارند؟

دوره های Boot Camp در واقع همان دوره های معمول و عادی شبکه هستند که به صورت فشرده در طی چند روز پشت سر هم برگزار می گردند. معمولا دوره هایی به این صورت برگزار می گردند که دوره های پایه نیستند. دوره های پایه نیازمند صرف زمان و انجام تک تک سناریوها و لابراتوارهای عملی میباشد تا مفاهیم شبکه در ذهن دانشجو نهادینه شوند

پرسشهای متداول

ایفل نت : آموزشگاه تخصصی شبکه